3 Kwietnia Khanty niedziela

03.04.2011

Na Stadionie Centrum Sportów Zimowych w Khanty Mansiysk'u zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Katarzyna Rogowiec o 1,9sec. pokonała Ukrainkę, Oleksandrę Kononova w biegu na 5km techniką łyżwową. Trzecia była również Ukrainka, Yulija Batenkova ze stratą 1min.16,2sec. Rogowiec odrobiła stratę do Oleksandry Kononovej dopiero na drugim okrążeniu bardzo mocno "finiszując". 4 miejsce zajęła Jody Barber z Kanady,ze stratą 1min. 32sec.,  5 miejsce zajęła Maija Loytynoya z Finlandii ze stratą 1min. 32sec. Druga nasza reprezentantka, Arleta Dudziak uplasowała się na 6 pozycji.

W kategorii zawodników siedzących Kamil Rosiek był 5, ze stratą zaledwie 39sec. do zwycięzcy, Rosjanina, Irka Zaripova. Srebro przypadło w udziale Enzo Maziello z Włoch (strata 12,6sec.) 3 miejsce wywalczył Larsen Trygve Steinar z Norwegii tracąc 19,9sec.

W pierwszej dziesiątce zmieścił się z dobrym rezultatem nasz drugi zawodnik siedzący, Robert Wątor zajmując 9 miejsce.