Rowerowicze w akcji.

19.09.2012

Handbike'owo DSS'owo we Wrocławiu :)

Wrocław Maraton - Fundacja w akcji :)

Kolejny start zaliczyli zawodnicy DSS Kraków realizującego cele Fundacji, ścigający się na handbikach. Tym razem przyszło im się ścigać po wrocławskich ulicach. Jubileuszowy 30 Maraton we Wrocławiu odbył się w ostatnią niedzielę 16.09 i przyciągnął rekordową liczbę zawodników. Na starcie stanęło ponad 4 tysiące biegaczy. Z roku na rok zwiększa się też liczba zawodników z niepełnosprawnością. 21 handbikerów wziało udział w tegorocznym maratonie.

Bardzo dobrze spisała się nasza zawodniczka, Katarzyna Goncerz, która na finiszu wyprzedziła Teresę Starzec - zwyciężczynię z Zamościa i zajęła 3 miejsce. Pierwsza była Monika Pudlis a druga Anna Oroszowa ze Słowacji. Obie zawodzniczki startowały podczas Igrzysk w Londynie.

Wśród mężczyzn mieliśmy trzech przedstawicieli naszego krakowskiego klubu.

Najlepiej pojechał Igor Sikorski, który zakończył wyścig na 4 miejscu. Wygrał Rafał Wilk - podwójny złoty medalista z Londynu. drugi był Zbigniew Wandachowicz a trzeci Zbigniew Baran.

Rafał Szumiec dojechał na 8 pozycji a 10 był Mateusz Witkowski, który po zmianie handbika na GTM Blackbird robi coraz większe postępy.

Kolejny Start DSS-u już 7 października w słowackich Koszycach - Międzynarodowy Maraton Pokoju (http://www.kosicemarathon.com/en/)

Udział Zawodników IKS Druga Strona Sportu w wyścigach wspiera  Województwo Małopolskie i Fundacja Katarzyny Rogowiec Avanti.