GTM z zawodnikami Klubu DSS na kolarskim wyścigu w Alzacji

02.04.2013

30 MARCA 2013r., Rosenau (FRA), 196 handbike'rów na starcie...

Renata Kałuża - trzecia w wyścigu kolarskim zawodników z niepełnosprawnością zakwalifikowanych do grupy H2, Katarzyna Goncerz szósta w grupie H3, Tomasz Walisiewicz w grupie H4 (pozycja kuczna), czwarty, zaś Rafał Szumiec (kadra polski na Igrzyska Paraolimpijskie w Sochi, narciarstwo alpejskie, grupa zawodników siedzących) w grupie H2 był 29.

W grupie H3 Wygrał Joel Jeannot, utytułowany reprezentant gospodarzy, drugi był Niemiec, Torstenem Purschke. Na trzeciej pozycji finiszował nasz rodak, Arkadiusz Skrzypiński (Tieto Start Szczecin).
Na 5 pozycji uplasował się klubowy kolega Arka, dwukrotny złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie, Rafał Wilk. Dziesiąty przyjechał Zbigniew Wandachowicz, także ze Startu Szczecin. 36 na metę wjechał Igor Sikorski, nasza zimowa nadzieja olimpijska w paraolimpijskim narciarstwie alpejskim, w grupie zawodników siedzących.
We francuskim Rosenau we wszystkich grupach niepełnosprawności rywalizowało 196 zawodników z 22 krajów.

Zawodnicy naszego Klubu DSS wyjechali do Francji dzięki firmie GTM, która sponsorowała wyjazd. Zawodnicy ścigają się na sprzęcie firmy GTM. GRATULUJEMY wyników! To początek sezonu, życzymy rozwoju formy!