Podsumowanie drugiego dnia ZIO Sochi

10.03.2014

Narciarz biegowy i biathlonista, Kamil Rosiek, ukończył bieg na dystansie 15km na 11 pozycji jak już informowaliśmy. Skomentował, że to jego najlepszy wynik na Igrzyskach. Po sobotnim wypadku na treningu alpejczyka Michała Klosa, na trasach w Sochi, w niedzielę, zjazdowcy paraolimpijscy mieli znowu pecha.

Maciej Krężel z Anną Ogarzyńską zostali zdyskwalifikowani z 7 miejsca w supergigancie gdyż, sędziowie stwierdzili,że wysokość płyty narty i wiązania przekracza o dwa milimetry dopuszczalne 50 (na porannym treningu zawodniczce zepsuło się to urządzenie i wymieniono je).

Andrzej Szczęsny nie ukończył swojego przejazdu.Zawodnik o swoim upadku na trasie powiedział:Krótko po starcie wpadłem w dziurę, straciłem równowagę i wypadłem z trasy. Nie byłem zresztą wyjątkiem. Ponad połowa startujących zawodników nie osiągnęła mety, a spośród tych, którzy jak ja, ścigają się na jednej nodze, supergigant ukończył tylko jeden.(Romuald Schmidt, trener monoski dodał: "Andy się pomylił - na siedmiu zawodników z jego klasy LW2 nie ukończył SG żaden". Łukasz Szeliga, trener, team leader:"...najważniejsze dla zawodników, to zapomnieć o tej sytuacji i skoncentrować się na następnych startach. Supergigant nie jest naszą koronną konkurencją. Traktowaliśmy go raczej jako trening i sprawdzian przed superkombinacją".

Śledzimy, kibicujemy, czekamy na więcej, szybciej, bliżej podium i podium.